نجات عشق

در جزیره ای زیبا تمام حواس، زندگی می کردند: شادی، غم، غرور، عشق و ...

روزی خبر رسید که به زودی جزیره به زیر آب خواهد رفت. همه ساکنین جزیره قایق هایشان را آماده و جزیره را ترک کردند. اما عشق می خواست تا آخرین لحظه بماند، چون او عاشق جزیره بود.

وقتی جزیره به زیر آب فرو می رفت، عشق از ثروت که با قایقی باشکوه جزیره را ترک می کرد کمک خواست و به او گفت:« آیا می توانم با تو همسفر شوم؟»

ثروت گفت:« نه، من مقدار زیادی طلا و نقره داخل قایقم هست و دیگر جایی برای تو وجود ندارد.»

پس عشق از غرور که با یک کرجی زیبا راهی مکان امنی بود، کمک خواست. غرور گفت:« نه، نمی توانم تو را با خود ببرم چون تمام بدنت خیس و کثیف شده و قایق زیبای مرا کثیف خواهی کرد.»

غم در نزدیکی عشق بود. پس عشق به او گفت:« اجازه بده تا من باتو بیایم.» غم با صدای حزن آلود گفت:« آه، عشق، من خیلی ناراحتم و احتیاج دارم تا تنها باشم.»

عشق این بار سراغ شادی رفت و او را صدا زد. اما او آن قدر غرق شادی و هیجان بود که حتی صدای عشق را هم نشنید.

آب هر لحظه بالا و بالاتر می آمد و عشق دیگر ناامید شده بود که ناگهان صدایی سالخورده گفت:« بیا عشق، من تو را خواهم برد.» عشق آن قدر خوشحال شده بود که حتی فراموش کرد نام پیرمرد را بپرسد و سریع خود را داخل قایق انداخت و جزیره را ترک کرد.

وقتی به خشکی رسیدند، پیرمرد به راه خود رفت و عشق تازه متوجه شد کسی که جانش را نجات داده بود، چقدر بر گردنش حق دارد.

عشق نزد علم که مشغول حل مساله ای روی شن های ساحل بود، رفت و از او پرسید: « آن پیرمرد که بود؟»

علم پاسخ داد: « زمان» عشق با تعجب گفت:« زمان؟! اما او چرا به من کمک کرد؟»

علم لبخندی خردمندانه زد و گفت: « زیرا تنها زمان قادر به درک عظمت عشق است.»

/ 8 نظر / 8 بازدید
استاد معرفت

به نام خدا با درود و مهر تنها زمان قادر به درک عظمت عشق است... دستی باید تا معجزه ای فرود آید.... یا حق [گل]

یاس

سلام خسته نباشید واقعا متنای زیباو دلنشینی مینویسین ممنون [تایید]

امیر جاده ها

خداوند در قرآن فرموده: فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا «5» إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا «6» فَإِذَا فَرَغْتَ فَانصَبْ «7» وَإِلَى رَبِّكَ فَارْغَبْ «8» بدرستیکه با هر سختی آسانیست . با هر سختی آسانیست . پس هنگامیکه آسوده گشتی ، دعا کن . و همواره به سوی پروردگارت مشتاق باش .

امیر جاده ها

سلام، بار دیگر یک نفر از عشق نوشته است... و باز هم من نمی دانم که چه بگویم، و به راستی هم نیازی نیست که چیز زیادی گفت و نوشت، لذت می برم، یاد می گیرم، بزرگ می شوم... و تا آنجایی که بتوانم اوج می گیرم... همین غایت هدف است از آنی که " عشق " اش نام نهاده اند... ممنون و سپاس از اینهمه ای که شریکمان کردی ... در پناه حق باشی و در یاد. " راستی یه زمانی یه قولی به من داده بودی!!! به خاطر داری؟ من هنوز هم منتظر هستما!!! قرار بود از یک کلمه بنویسی، یا شاید از یک یاد. "

رضا

زمان چيست؟ هرچه باشد قطعات به هم پيوسته يا منفك تاسرمان گرم تعيين است او رفته!! اغازي جديد را پيشا پيش تبريك مي گويم. [گل]

یاس

سلام خیلی زیبامینویسین بااجازتون من لینکتون کردم[گل]

رها

[گل] [گل] [گل]سلام خدا قوت منم سال جدید و بهتون تبریک میگم و امیدوارم سالی پر از موفقیت داشته باشین.تا سلامی دیگر خداحافظ[گل][خداحافظ][گل]

یه دوست

سلام خیلی زیبا بود واقعا هم فقط زمان قادر به درک عشق می باشد [گل]